Prečo boli zrušené rekvalifikačné kurzy organizované Úradom práce

Autor: Andrej Pavelka | 17.4.2011 o 10:38 | (upravené 15.6.2011 o 16:40) Karma článku: 4,30 | Prečítané:  1638x

Dosť ma zarazilo, keď som sa na Úrade práce dozvedel, že žiadosti na rekvalifikačné kurzy, ktoré som si pred časom podával, som si podával zbytočne. Keď som sa na návšteve na Úrade práce na tie kurzy osobne spýtal úradníčky, povedala mi, že Úrad práce už žiadne nevykonáva. Spýtal som sa na to, ako je to možné, človeka, ktorý najlepšie bude vedieť podať vysvetlenie, MUDr. Ivana Juráša, genrálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Nižšie je hlavný text z dopisu, ktorý som mu poslal e-mailom v prílohe.

 

Dobrý deň, pán Juráš, úvodom Vás pozdravujem. Dovoľujem si požiadať Vás o vysvetlenie niekoľkých zmien v službách Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny občanom a s úctou Vás informovať, že tento dopis a Vaša odpoveď naň bude zverejnená na mojom blogu (blog je webový denník, tzn. denník prístupný online širokej verejnosti).

Asi na Jeseň roku 2010 som si podal na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Liptovskom Hrádku niekoľko žiadostí na rekvalifikačné kurzy organizované a hradené Úradom práce, na základe ktorých by som získal oprávnenie a kvalifikáciu na vykonávanie týchto činností: ošetrovanie/opatrovanie, vedenie vysokozdvižného vozíku, zváranie s Co2, ochrana objektov a majetku (SBS). Pracovníčka na úrade ma informovala, že kurz sa začne vykonávať vtedy, keď sa naň zapíše dostatočný počet záujemcov a že ma telefonicky informujú o zahájení kurzu v prípade, že sa bude vykonávať. Dňa 15. 4. 2011 som sa na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny v Liptovskom Hrádku nemenovanej úradníčky osobne spýtal, či sa bude vykonávať niektorý zo spomenutých kurzov. Povedala mi, že žiadne rekvalifikačné kurzy Úrad práce už nevykonáva. V mene seba a občanov Slovenskej republiky Vás teda žiadam o vysvetlenie, prečo bola zrušená táto dôležitá pomoc nezamestnanému občanovi, ktorá mu vo významnej miere zvyšovala šance nájsť si legálne pracovné miesto. Jeden z týchto kurzov si v blízkej dobe idem robiť cez jednu súkromnú firmu, ktorej za výkon kurzu zaplatím približne 200 €.

Ďalej si dovoľujem Vás vo svojom mene a v mene občanov okresu Liptovský Mikuláš požiadať o vysvetlenie, prečo bola internetová stránka http://www.upsvarlm.szm.sk zverejňujúca voľné pracovné miesta a iné pre občana užitočné informácie zrušená.


Ďakujem Vám za odpoveď. Ostávam s pozdravom a prajem Vám veľa šťastia a úspechov pri vykonávaní Vašej práce.

 

Keď zaregistrujem, že na e-mail prišla odpoveď, okamžite ju tu zverejním.

 


 

Dokladám písomnú odpoveď ktorá mi prišla z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Liptovskom Mikuláši. Odpoveď mi neprišla e-mailom, ale poštou, vo fyzickej podobe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?